Menu Zamknij

Wizytówki

Jaka powinna być nasza wizytówka?

Prosta i szlachetna. Od kiedy używanie wizytówek stało się obowiązkowe nie tylko w biznesie, a druk wizytówek dostępny praktycznie wszędzie, używamy ich powszechnie. I to nie tylko przy spotkaniach zawodowych, ale i prywatnie.

Wizytówek nie wyeliminowały nawet telefony komórkowe, które tak bardzo ułatwiły przekazywanie wzajemne do siebie kontaktu. Ale jak nasza wizytówka powinna wyglądać? Na pewno oryginalnie.

Wyróżnienie się to nasza naturalna potrzeba. W tym przypadku jednak, ważne jest abyśmy wyróżnili się pozytywnie. Gotowe szablony wizytówek na stronach internetowych lub bezpośrednio w drukarni bardzo ułatwiają odpowiedni wybór. Ale, no cóż, decyduje jednak nasz gust. Wizytówka musi być „smaczna”, szlachetna i prosta.

Nie starajmy się powiedzieć na niej wszystkiego o sobie. To niemożliwe. Jeżeli wykonujemy różne funkcje czy zawody, zróbmy wizytówkę oddzielnie dla każdej z nich. O wyglądzie wizytówki stanowi również wybrana przez nas czcionka. A tutaj działa jedno podstawowe kryterium Czytelność.

Wizytówka musi być czytelna, przekazywać najważniejsze informacje a jednocześnie powinna być dyskretna. I nie zapominajmy o wzajemnym wymienianiu się wizytówkami.