Menu Zamknij

Wydrukuj fototapety w ciągu 1-go dnia!

Fototapety pozwalają Tobie na stworzenie wyjątkowych stylistycznie wnętrz, dzięki różnorodnej kolorystyce oraz wzornictwu tego typu materiałów wykończeniowych.

Możliwość wykorzystania różnorodnych zdjęć, grafik, kolaży sprawia, że z wykorzystaniem fototapet można stworzyć bardzo oryginalne aranżacje wnętrz.

Najważniejsze przy stosowaniu fototapet jest posiadanie ciekawego pomysłu, który będzie w aranżacji wnętrz konsekwentnie realizowany.

W ten sposób ciekawe wnętrze może być oparte nawet na kontrastach opierających się na połączeniu ciepłych oraz zimnych kolorów, jasnych, pastelowych barw z ciemniejszymi kolorami.

W klasycznych wnętrzach możesz zdecydować się na tapety oparte na jednolitym kolorze i ciepłych odcieniach, które zapewniają bardziej przytulną atmosferę.

W nowoczesnych wnętrzach można zdecydować się na fototapety posiadają silne akcenty dekoracyjne, które są w stanie podkreślić takie elementy przestrzeni pomieszczenia jak obraz, pościel, dekoracje na stole.

Jaka fototapeta będzie najlepsza?

Powinna być trwała i po jej zamontowaniu na ścianie służyć nam przez kilka lat.

Z tego powodu warto byś wybrał fototapety wykonane z dobrej jakości materiałów. Pokład na jakim wykonana jest fototapeta winien być dopasowany do typu pomieszczenia.

W pokoju dziecięcym warto postawić na fototapety, które są zmywalne. Na podobne fototapety można postawić w pomieszczeniach, które są podatne na zabrudzenia. W kuchni czy łazience lepiej jest wybrać fototapety, które są odporne na działanie wilgoci.

Cechy i rodzaje fototapet

Do takich podkładów zalicza się winyl. Jest to wprawdzie najdroższa fototapeta i trudna w montażu, ale zapewnia największą trwałość.

Decydując się na fototapetę na podkładzie fizelinowym z dodatkiem winylu można wielokrotnie myć. Taka tapeta to idealne rozwiązanie do przedpokoju, jak też kuchni oraz łazienki.

Nie powinieneś jednak stosować tego rodzaju fototapet na całej powierzchni ściany, gdyż ściana nie będzie mogła wówczas „oddychać”.

Wydrukowane na podłożu lateksowym podłożu fototapety, zwłaszcza przy zastosowaniu laminatu są odporne na działanie środków chemicznych, czyszczenie.

Jest to jeden z bardziej odpornych rodzajów podłoża stosowanych do produkcji fototapet.

Wytrzymałość na uszkodzenia takich fototapet sprawia, że można je bez większych problemów stosować w każdym pomieszczeniu.

Fototapeta na podłożu lateksowym sprawdzi się nawet między szafkami w kuchni czy pod prysznicem w łazience.

Z drugiej strony bez większych problemów możesz fototapety lateksowe zastosować w sypialni czy salonie. Zapewniają one doskonałą dekorację, dzięki różnorodności stosowanych wzorów oraz bardzo wyrazistemu obrazowi.

Wybierz fototapety

Najpierw warto byś wybrał materiał, z którego wykonana jest fototapeta. Następnie zdecyduj się na określony rodzaj grafiki czy zdjęcia na podstawie, którego fototapeta jest wykonana.

W ten sposób zapewnisz zarówno trwałość wybranej fototapety, jak też odpowiedni efekt stylistyczny, spójność stylistyczną całego wnętrza i dekorację dla danego pomieszczenia.